کد خبر : 21870

تاریخ درج خبر : شنبه 18 آذر 1396
نمايشگاه بين المللي صنعت کشاورزي
• برگزاري اولين كنگره و پاويون تكنولوژي هاي نوين فضاي سبز شهري همزمان با نمايشگاه كشاورزي اصفهان
رویداد مذکور همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین المللی جامع کشاورزی اصفهان (مکانیزاسیون، آبیاری، زراعت و باغبانی) از ۲۴ تا ۲۸ دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار خواهد شد.
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی جامع کشاورزی اصفهان (مکانیزاسیون، آبیاری، زراعت و باغبانی) اصفهان، امسال با برگزاری نخستین کنگره ملی و پاویون ویژه تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری همراه خواهد بود.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، بر اساس تفاهم نامه شرکت نمایشگاه ها با سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان، رویداد مذکور همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین المللی جامع کشاورزی اصفهان (مکانیزاسیون، آبیاری، زراعت و باغبانی) از ۲۴ تا ۲۸ دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار خواهد شد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در این باره گفت: کلیه فعالیت های تخصصی و علمی این رویداد و همچنین همکاری لازم در خصوص ایجاد و تأسیس دبیرخانه دایمی نمایشگاهی فضای سبز برای اولین بار در کشور، دعوت از شرکت های مرتبط با فضای سبز و تولیدکنندگان گل و گیاه و نهاده های کشاورزی خاص فضای سبز، اطلاع رسانی و انجام تبلیغات گسترده با حداکثر ظرفیت و توان، تعیین اعضای کمیته های تخصصی و علمی، دعوت از کلیه مدیران عامل فضای سبز شهرداری های کشور، کارشناسان و متخصصان مربوطه، حمایت در خصوص جذب حامی مالی و معنوی برای کنگره و بخش پاویون ویژه تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری بر عهده سازمان پارک ها است.
دکتر فروغ مرتضایی نژاد، همچنین اظهار داشت: محورهای این کنگره شامل مدیریت پایدار منابع آب، گونه های کاربردی در فضای سبز بر اساس نوع اقلیم، دستاوردهای نوین در مکانیزاسیون فضای سبز شهری، طراحی پوشش گیاهی فضای سبز شهری با رویکرد اقلیم های خشک و نیمه خشک، گیاهان زینتی مقاوم به خشکی، کاربرد گیاهان دارویی در فضای سبز، کاربرد بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی در فضای سبز، تکنولوژی نوین در زمینه بذر و گل های فصلی، تکنولوژی نوین در بسترهای کشت و اثرات زیست محیطی فضای سبز شهری خواهد بود.
همچنین مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: محورهای این پاویون نمایشگاهی شامل تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری همچون آبیاری، مکانیزاسیون فضای سبز، تغذیه، بذر، اندام های تکثیر، سم، ادوات و بسترهای کاشت است و همچنین کارگاه های آموزشی و تخصصی نیز در حاشیه این نمایشگاه برنامه ریزی خواهد شد.
علی یارمحمدیان اعلام کرد: 260 متر مربع از فضای نمایشگاه ها به صورت اختصاصی در اختیار غرفه های مربوط به فضای سبز شهری قرار خواهد گرفت.  
وی تأسیس دبیرخانه دایمی نمایشگاهی فضای سبز برای اولین بار در ایران، دعوت از شرکت های داخلی و خارجی برای حضور در نمایشگاه و اطلاع رسانی و انجام تبلیغات گسترده با حداکثر ظرفیت و توان را از جمله اقدامات شرکت نمایشگاه اصفهان در راستای این تفاهم برشمرد.
گفتنی است این کنگره در سال آینده به صورت بین المللی برنامه ریزی و پاویون تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری نیز به نمایشگاهی مستقل تبدیل خواهد شد.